MÍSTNÍ ZPRAVODAJE - 2013 - říjen

V říjnu si připomínáme Světový den hospiců a paliativní péče. Cílem tohoto dne je upozornit na potřeby lidí s terminální diagnózou a jejich rodin - v oblasti zdravotní, sociální, praktické, duchovní; vytvářet prostor pro diskusi o těchto tématech; zlepšovat dostupnost hospicové a paliativní péče po celém světě; získat prostředky na podporu a rozvoj hospicové a paliativní péče. (srov. www.asociacehospicu.cz – kde lze najít další informace k tématu).

Náš hospicový tým vyjíždí z Třeboně již k prvním pacientům. Dokázali jsme postupně zařídit vše, co je potřeba k domácí hospicové péči pro naše pacienty a jejich rodiny, avšak neustále se potýkáme s nedostatkem financí. O to více nás mile překvapuje podpora mnohých z Vás – následující akce jsou toho důkazem a my se těšíme na setkání s Vámi:

• sobota 5. 10.2013 Český Krumlov, 15.00 hod, parkoviště u Jízdárny: Schwanda běh – 1. ročník závodu pro dobrou věc (výtěžek bude věnován našemu hospici)
  • neděle 13. 10. 2013 Třeboň, 8.00 – 16.00 hod, prostory hospice v Chelčického ul. 2: Den otevřených dveří při příležitosti Světového dne hospiců a paliativní péče
  • sobota 19. 10. 2013 Třeboň, 9.00 – 12.00 hod, náměstí T.G.Masaryka: Veletrh neziskových organizací (informační stánek a prezentace, prodej drobných dárků na podporu hospice)
  • čtvrtek 7. 11. 2013 Třeboň, 19.00 hod, Divadlo J.K. Tyla: Podzimní ozvěna pro Kleofáše – benefiční představení (beseda s paní Kamilou Moučkovou a hudební vystoupení sboru Pěslav – Ozvěna)

Za celý tým domácího hospice z Třeboně Mgr. Petra Brychtová, vedoucí

(www.kleofas.cz; facebook: Hospicová péče sv. Kleofáše Třeboň)