BOROVANSKÝ ZPRAVODAJ - 2014 - leden

Mobilní hospic se přestaví v Borovanech

Při příležitosti vernisáže výstavy fotografií z hospiců v ČR „Nevšední tvář radosti“ se uskuteční přednáška a beseda o nově vzniklé hospicové péči v Třeboni, která je dostupná i Vám, obyvatelům Borovan a blízkého okolí.

Náš tým přijede představit projekt hospicové domácí péče, který během minulého roku vytvořil a uvedl do chodu. Zdravotní sestry pohovoří o tom, co je paliativní péče a jak je možné ji za pomoci mobilního hospice využít v domácím prostředí.

Svou činností se snažíme přispět k proměně vztahu společnosti ke smrti a umírání. Jsme přesvědčeni o nenahraditelnosti posledních dnů člověka.  Naší prací a pomocí bychom rádi umírajícího a rodinu podporovali a doprovázeli tak, aby to byl čas, který lze prožít plně a důstojně.

Pojďte se s námi v čas vánoční, v čas Nového narození zastavit a popovídat si o hospicové péči. Opakovaně a ráda připomínám myšlenku vrchní sestry Domácího hospice Duha v Hořicích paní Jany Sieberové: „Rození a umírání je v životě pouze jednou, neopakuje se. Pojďme se chovat k jeho konci tak, jak se chováme k jeho začátku.“

(VERNISÁŽ společně s přednáškou o hospicové péči proběhne VE STŘEDU 8. 1. 2014 v 18 hod ve výstavní síni u infocentra v Klášteře Borovany.)

Za celý tým Hospicové péče sv. Kleofáše Třeboň

Mgr. Petra Brychtová,