LEDENICKÝ ZPRAVODAJ - duben - 2014

Hospicová péče sv. Kleofáše Třeboň, o.p.s. děkuje obyvatelům Ledenic za štědrý dar

Mottem našeho hospice je jednoduchá rada, nebo přání, které je adresováno především nevyléčitelně nemocným a jejich blízkým: „Neztrácejte naději, hledejte radost…“. V tomto duchu je nabízena podpora jednotlivcům i rodinám, kteří se na hospic obracejí. Od 1. 9. 2013 byl zahájen plný provoz Hospicové péče sv. Kleofáše Třeboň, jejímž zřizovatelem bylo nejprve Občanské sdružení pro podporu mobilního hospice na Třeboňsku, od 10. 12. 2013 Hospicová péče sv. Kleofáše Třeboň, o.p.s. Snahou hospice je dále šířit myšlenku hospicového hnutí a přispět k proměně vztahu ke smrti a umírání v naší společnosti. Dosavadním i budoucím cílem je poskytovat co nejkvalitnější komplexní domácí (mobilní) hospicovou péči snadno dostupnou zde v regionu Třeboňska a blízkého okolí. Při plnění tohoto úkolu se, bohužel, potýkáme s ekonomickými problémy způsobenými nejednotným financování této formy služby v rámci zdravotního a sociálního systému. Jako nově vzniklá nezisková organizace jsme odkázáni na finanční dary, které nám umožňují zajišťovat chod hospice. Jedním z nich je i ten od Vás, od občanů Ledenic, který jsme obdrželi prostřednictvím Tříkrálové sbírky pořádané v lednu 2013 Vaší farností. Velice si ho vážíme a vězte, že je pro nás zvláště v těchto měsících velkou pomocí. My se s Vámi na oplátku podělíme o dobrý pocit z toho, že i Vy takto pomáháte doprovázet umírající k důstojnému konci života v jejich rodinném kruhu.

S upřímným díkem

Mgr. Petra Brychtová, ředitelka o.p.s.

(www.kleofas.cz)