Duchovní péče v našem hospici

Duchovní péče

Hospic má k dispozici 2 pastorační asistentky a 1 akolytu:

• Mgr. Blanka Nová ze sboru Českobratrské církve evangelické z Jindřichova Hradce: blanka.nova(a)gmail.com, +420 777 029 560
  • Mgr. Eva Hejdová, kterou zaměstnává Biskupství českobudějovické: eva.hejdova(a)email.cz, +420 728 281 050

Obě pastorační asistentky jsou zaměstnány u svých církví a představení jim v rámci jejich úvazku umožnili několik hodin týdně vypomáhat i v našem hospici. Velice si toho vážíme a děkujeme za tuto vstřícnost!

• Ing. David Vilímek pracuje pro hospic jako dobrovolník:
    vilimek(a)obkladyvilimek.cz, +420 730 570 563

Všichni jsou dispozici těm, kteří potřebují sdílet jakékoli starosti, obavy, apod. týkající se náročného období jejich nemoci či pečování o nemocného. Obrátit se lze i stran duchovního rozhovoru, duchovního doprovázení nebo společné modlitby. Akolyta David Vilímek může také podat eucharistii.

Náš hospic spadá do Římsko - katolické farnosti Třeboň - místní kněží zajišťují svátosti i pro nemocné, o které pečuje náš hospic. Vždy na základě přání nemocného.

Rádi zprostředkujeme kontakty i s duchovními z jiných farností, ale i z dalších církví.