Rusalka zazpívá pro hospic

Benefiční konert pro hospic se uskuteční v pátek 28. července v 19 hodin ve Schwarzenberské hrobce v blízkosti třeboňského rybníka Svět.  Vaší odměnou za příspěvek hospici bude jedinečný koncert dvou významných operních sólistů. Uslyšíte výběr operních a operetních árií v podání sólistky operní scény Divadla J.K. Tyla v Plzni a nositelky Ceny Thálie za rok 2014 - sopranistky Ivany Veberové a tenoristy Aleše Voráčka, který vystupuje v opeře Národního divadla v Brně. Dva Jihočeši – rodačka z Lišova u Třeboně a rodák z Borovan na Českobudějovicku zazpívají například duet Mařenky a Vaška z Prodané nevěsty Bedřicha Smetany nebo duet Kavalírský valčík z operety Oskara Nedbala Polská krev. Lidé se můžou těšit i na slavné árie z Dvořákových oper Rusalka a Jakobín nebo z operet Franze Lehára Veselá vdova a Emmericha Kálmana Čardášová princezna.

Nad koncertem převzali záštitu starostka města Třeboně Terezie Jenisová a rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Tomáš Machula. Benefiční akce se koná i díky laskavé podpoře Pavla Hofmana ze Státního zámku Třeboň.

Vstupné a výše finanční podpory jsou dobrovolné.

Za organizátory vás srdečně zvou Mária Pfeiferová a Alois Křišťan.