PROSBA O PODPORU

Vážení!

Obracím se na Vás jako na podporovatele domácí hospicové péče na Třeboňsku. Děkuji moc za Vaši podporu, pomáhá nám pracovat lépe a efektivněji a vy se tak podílíte na naší péči o klienty.

I díky Vaší finanční podpoře v minulosti se nám od roku 2013 podařilo doprovodit již téměř 60 rodin, které pečovaly o svého blízkého. Dalším stovkám klientů a pacientů jsme byli oporou v rámci dalších návazných služeb – jako jsou odlehčovací služby, poradenství pro pečující a pozůstalé, půjčovna pomůcek, apod.

Velkou část času věnujeme také osvětě v tématu domácího pečování o těžce nemocné a to jak pro laickou, tak i odbornou veřejnost.
I k tomu patří nesčetně hodin jednání s představiteli měst, obcí, kraje, ale i ministerstev a vlády, se kterými se společně snažíme najít způsob, jak mobilní hospicovou péči financovat z veřejných zdrojů. Jsme jen krůček od toho, aby systémová podpora začala. V médiích je tento „krůček“ opomíjen a již od konce roku 2017 můžete slyšet, že domácí hospicovou péči hradí zdravotní pojišťovny. Realita je taková, že je nastaven systém úhrad od zdravotních pojišťoven, ale jen několik málo domácích hospiců v ČR je jím nyní skutečně saturováno a ostatní hospice jsou blíže či dále k uzavření smluv s pojišťovnami. Ten náš je „dále“, ale nevzdáváme se.

Potřebujeme splnit podmínky pojišťovny, mezi ně patří např. výrazně navýšit personál – zdravotní sestry a lékaře, což přináší velkou finanční zátěž.

Pravdou je, že již nyní je naše kapacita limitována financemi a nejsme schopni být všude tam, kde je potřeba.

V následujících dnech nám chybí asi 200.000,- Kč pro to, abychom mohli pokračovat v našich službách bez omezení.

A i následující cca 4 měsíce bude rozpočet stále napjatý a my se neobejdeme bez Vašich finančních darů

Moc Vás prosíme o Váš dar, který nám pomůže překlenout kritické období. Samozřejmostí je darovací smlouva pro odečet daru z daňového základu.

S vděčností za Váš čas a finanční dar

Mgr. Petra Brychtová,

ředitelka hospice