Výstava fotografií z hospicové péče

Komentovanou prohlídku výstavy „Až do konce – moje práce v hospici“ mohou zájemci navštívit ve čtvrtek 21. června ve 13.30 (a poté kdykoli do konce července) v budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích. Na fotografiích studentů Střední školy ART ECON Praha lidé uvidí práci hospicového týmu a přípravu na výjezd ke klientům. Kromě fotografií najdou návštěvníci na výstavě také úryvky dopisů od rodin nevyléčitelně nemocných pacientů z Tábora, Písku, Třeboně a Jindřichova Hradce, ve kterých uvádějí, jak pro ně byla paliativní péče důležitá.

Na výstavě promluví hejtmanka Ivana Stráská, krajský zastupitel Pavel Klíma a vedoucí odboru zdravotnictví Petr Studenovský. Přítomna bude také většina zastupitelů Jihočeského kraje, zástupci mobilních hospiců z Tábora, Třeboně a Písku, i paliativní jednotky Nemocnice Jindřichův Hradec. Výstava bude k vidění v budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích do konce července. Cílem výstavy je rozšíření povědomí o mobilní specializované paliativní péči, která si v posledních letech intenzivně hledá místo ve zdravotnickém systému ČR.