Hospic sv. Kleofáše získal lineární dávkovač léků

V Třeboni dne 23. srpna 2018 – Hospicová péče sv. Kleofáše v Třeboni získala nový lineární dávkovač léků pro pobočku v Jindřichově Hradci. Dávkovač, jehož cena je 32 480 korun, obdržela od Nadačního fondu Umění doprovázet, který již dvanáct let patří mezi významné podporovatele českých hospiců.

K tomu, abychom byli schopni zajistit důstojný odchod nevyléčitelně nemocných v domácím prostředí, potřebujeme nutně přístroje a zdravotnické pomůcky, bez nichž by nebylo možné kvalitní paliativní péči prostřednictvím mobilní hospicové služby poskytovat,“ říká ředitelka domácího hospice Petra Brychtová. „Jedním z těchto přístrojů je i výše zmíněný lineární dávkovač léků, který využíváme téměř v každé rodině, kde jako kompletní paliativní tým působíme. Jedná se o přístroj, který slouží k přesnému a kontinuálnímu podávání léků a umožňuje tak pacientům trpícím bolestí zůstat doma ve svém prostředí až do konce života,“ vysvětluje ředitelka.

Jedním z projektů NF Umění doprovázet je projekt Přístroje a zdravotnické pomůcky. „Tímto projektem pomáháme hospicům získávat přístroje a zdravotnické pomůcky, které velkou měrou pomáhají odstranit nejen bolest, ale i další  symptomy závěrečných stadií těžkých onemocnění", říká Hana Haráková, zakladatelka a předsedkyně správní rady nadačního fondu. „Snažíme se získávat finanční prostředky jak pro již fungující hospice, tak pro ty nově vznikající a od roku 2011 jsme naši pomoc rozšířili i na domácí hospicovou péči, která umožňuje nemocnému prožít poslední dny svého života v domácím prostředí, mezi svými nejbližšími“, dodává zakladatelka fondu.

Nadační fond Umění doprovázet byl založen v červenci roku 2006 a v průběhu svého trvání poskytl českým hospicům více než 4,4 miliony korun. Kromě finanční a materiální pomoci stávajících a nově vznikajících hospiců podporuje Nadační fond Umění doprovázet (www.umenidoprovazet.cz) také projekty zaměřené na vzdělávání odborného personálu v oblasti hospicové a paliativní péče a projekty přispívající ke zlepšení informovanosti veřejnosti o těchto zařízeních. Od roku 2009 je členem Asociace nadačních fondů Fóra dárců, v roce 2012 získal jako jeden z prvních nadačních fondů v ČR „Známku kvality“ udělenou Fórem dárců. Od roku 2013 provozuje na telefonním čísle 604 414 346 též poradenskou linku pro těžce nemocné, jejich rodiny a blízké.