Týden pro hospic nabídl divadlo, sport i vzdělávání

Letošní týden pro hospic opět pomohl získat finanční prostředky pro provoz Hospicové péče sv. Kleofáše, která právě oslavila pět let své existence. Od pondělí 8. října až od neděle 14. října mohli podporovatelé hospice přijít hned na několik dobročinných akcí nejen v Třeboni, ale také v Lomnici nad Lužnicí nebo Jindřichově Hradci.

Zahájili jsme v papučích

V pondělí 8. října se kromě zahajovacího koncertu, na kterém vystoupilo uskupení Viva Musica, uskutečnil také tzv. Papučový den. Po celé republice mohli lidé přijít do práce v papučích a symbolicky tak podpořit práci domácích hospiců, která pomáhá zůstat lidem doma až do konce. Koncert souboru Viva Musica rozezněl krásný kostel sv. Václava v Lomnici nad Lužnicí. Úterý patřilo přednášce o domácí hospicové péči v Jindřichově Hradci, kde hospic sv. Kleofáše připravuje svou pobočku. Jihočeská pobočka perinatálního hospice Dítě v srdci připravila na středu 9. října workshop v kontaktním místě hospice. Dobrovolníci pomohli pracovnicím hospice ozdobit vzpomínkové krabičky.

Kajetáni hráli opět pro hospic

Čtvrtek hospicového týdne patřil již tradičně Divadelnímu spolku Kajetán, který si letos jako benefiční představení připravil hru Postel pro Anděla v Divadle J. K. Tyla. V pátek se v Domě Štěpánka Netolického představila nezisková organizace MammaHELP, která pomáhá ženám s rakovinou prsu. Kromě konzultací a osobního poradenství nabízí také preventivní programy. V Třeboni členky MammaHELP představily téma prevence rakoviny prsu, kromě teoretických informací se návštěvnice dozvěděly také praktické informace o samovyšetření prsou  a další formě prevence. Závěr týdne v neděli vyvrcholil Během pro Kleofáše, kde si sportovní nadšenci mohli vyzkoušet trať na 12 km okolo rybníka Svět nebo kratší okruh na 4 km po lázeňském parku. Pro děti byl připraven kilometrový okruh v parku a také doprovodný program – skákací hrad, půjčovna koloběžek a malování na obličej.

Výtěžek ze všech akcí poputuje na provoz hospicové péče sv. Kleofáše.

Děkujeme všem, kteří se různými způsoby podíleli na zdárném uskutečnění letošního Týdne pro hospic. Za celou Hospicovou péči sv. Kleofáše a zejména za klienty a jejich rodiny děkujeme všem účinkujícím, dobrovolníkům, návštěvníkům, divákům, sponzorům a dalším, bez kterých by se Týden vůbec nekonal a nepodařilo by se vybrat další finanční prostředky pro fungování hospice.

Papučový den představila ředitelka hospice Petra Brychtová i členky souboru Viva Musica na koncertě v Lomnici nad Lužnicí.

Koncert souboru Viva Musica rozezněl lomnický Kostel sv. Václava.

Principálka divadelního spolku Kajetán Helena Herrmannová a ředitelka Hospice Petra Brychtová v Divadle J K. Tyla.

Beseda s členkami MammaHELP přinesla informace o prevenci rakoviny prsu.

Dětem zpříjemnila nedělní dopoledne Monika Pavlová a její malování na obličej.

V rámci doprovodného programu Běhu pro Kleofáše si mohli děti i dospělí zapůjčit koloběžky (Koloběžky Třeboň), díky Kamilu Jandovi byl k dispozici i skákací hrad.

Největší odvážlivci se vydali na běh okolo celého rybníka Svět.

Běh pro hospic podpořil třeboňský sportovec a radní Josef Áža Neužil.

Foto: Petra Pfeiferová, Petra Brychtová