Papučový den je opět tady

Od 7. do 13. října proběhne po celé České republice osvětová kampaň „DOMA. Týden pro mobilní hospice“, která je pořádaná také Hospicovou péčí sv. Kleofáše k příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče. Zapojí se 21 mobilních hospiců z ČR a společně budou šířit myšlenku umírání doma. Protože si můžeme vybrat, kde strávíme závěr svého života. Protože 80 % lidí si přeje zemřít doma.

Záštitu kampani udělilo Ministerstvo zdravotnictví, Česká společnost paliativní medicíny i Fórum mobilních hospiců. „Všechny tyto instituce nám nabídly aktivní pomoc s šířením osvěty. Jsme za spolupráci velmi rádi. Informace o péči se tak můžou dostat k většímu počtu lidí,“ říká zástupkyně ředitelky Hospicové péče sv. Kleofáše Irena Kalná.

Každý hospic bude v tomto týdnu pořádat akce pro laickou i odbornou veřejnost. Veškeré informace o akcích i kampani se dozvíte na www.umiratdoma.cz.

První den kampaně vyrazíme v papučích

Celou kampaň startuje Papučový den. Lidé se tak mohou do kampaně zapojit jednoduchou a veselou formou. Stačí si první den kampaně 7. října vzít papuče s sebou, vyfotit své papuče, sebe či kolegy z práce a sdílet na sociálních sítích s #papucovyden. Pomůžou tak šířit povědomí o domácích hospicích. Šířit informace o možnosti dožít svůj život důstojně a doma i pro nevyléčitelně nemocné. Letošní Papučový den podpoří také sportovci jako je David Moravec, vítěz z Nagana98, Markéta Tomášková, mistryně světa v paraglidingu, Josef Ptáček, mistr světa v grapplingu a Libor Uher, horolezec. Všichni jsou tváří nového spotu pro Papučový den a především všichni přijdou 7. října v papučích. Zaujal vás papučový den? Podívejte se na www.papucovyden.cz a přečtěte si víc.

Vezměte si i vy 7. října papuče s sebou a podpořte domácí hospicovou péči v České republice.