Slavnostní odhalení pomníku zemřelým dětem

V Třeboni před Dušičkami odhalíme pomník zemřelým dětem

Na třeboňském hřbitově naleznete nově pietní vzpomínkové místo pro rodiny. Pomník vytvořil z hořického pískovce Lukáš Šimek a symbolizuje lůno matky a nenarozený plod. Pietní místo je určeno pro ty, kteří přišli během těhotenství, porodu nebo po něm o dítě. „Rozhodli jsme se vybudovat toto důstojné vzpomínkové místo jako prostor pro truchlení naplněný úctou především k nenarozeným dětem,“ uvedla ředitelka Hospicové péče sv. Kleofáše Petra Brychtová.

Slavnostně bude toto vzpomínkové místo odhaleno v úterý 29. října 2019 v 15.00 hodin na třeboňském hřbitově. Finančně tuto akci podpořila benefice Polévka, která pomáhá, kterou pro Hospicovou péči sv. Kleofáše zorganizovala Galerie Třeboň v marcipánu. Pomohl nám také výtěžek z výstavy Třeboň plná andělů, kterou organizoval ve spolupráci s Městem Třeboň spolek Žít Třeboní a též individuální dárci.

Pokud prožíváte těžké období a potřebujete pomoci, je tu pro vás perinatální hospic jihočeské Dítě v srdci z.s. Kontakt: tel:  +420 734 890 013, e-mail: jihoceske@ditevsrdci.cz