Týden pro hospic - pohledem Jany Sieberové

Setkání v Třeboni.

Dne 2.června 2014 se uskutečnilo setkání zakladatelů Domácího hospice Duha v Hořicích a Mons. Pavla Rouska  s týmem Domácího hospice sv. Kleofáše v Třeboni.

Součástí setkání byly dvě přednášky s hospicovou tématikou pro zdravotníky a laickou veřejnost v Jindřichově Hradci a v Třeboni.

Smyslem tohoto setkání byla podpora Domácího hospice sv. Kleofáše, který si obtížně buduje své místo v regionu. Nepochopení dlouhodobě vnímají téměř všichni poskytovatelé domácích hospiců zvláště mezi agenturami domácí péče a v Charitách.

I přes tyto čestné boje, které svádíme za naše nemocné a jejich rodiny, je patrné, že laická veřejnost začíná být dobře informována už vzhledem ke skutečnosti, že se v ČR rodí stále více týmů domácích hospiců. Ty si postupně buduji své jasné místo v občanské společnosti.

Zaujímat tento radikální postoj vyžaduje od každého pracovníka vědomé úsilí o dobro. Je potřebné se na této cestě zbavovat obav a strachů. V pravý okamžik je třeba promluvit a říci slovo. Lidé potřebují vidět naši sounáležitost v praxi!

Hospici sv. Kleofáše v Třeboni děkujeme za pozvání, společné sdílení a naslouchání. Především ale děkujeme za vaši lásku, kterou projevujete těžce nemocným a umírajícím lidem. Ze srdce vám přejeme, aby tento životní styl, který jste si dobrovolně zvolili, vás naplňoval pokojem a jistotou, že žádné vykonané dobro nebude nikdy zapomenuto.

Za tým Domácího hospice Duha v Hořicích

Jana Sieberová.