Pro pozůstalé

I letos jsme pro vás připravili pravidelná setkávání pozůstalých v našem hospici v Třeboni i v dalších prostorech v Lišově nebo Veselí nad Lužnicí. Už v úterý 8. ledna jsme se v kontaktním místě hospice v Třeboni setkali při výrobě plstěných dekorací. V únoru a v březnu se na vás těšíme v Lišově a ve Veselí, kde si při společném setkání budeme vyrábět mýdla. Odpočiňte si s námi od každodenních starostí a přijďte se podělit o své zkušenosti.

Aktuální termíny setkání:
Třeboň 7. 5. 2019 v 17:00 v kontaktním místě hospice.

 

TAKÉ DOPORUČUJEME:

Portál umírání.cz

Informační, poradenský a diskusní web provozovaný domácím hospicem Cesta domů, jehož smyslem je sdílet zkušenosti zdravotníků, sociálních pracovníků, psychoterapeutů a duchovních s dalšími lidmi v celé republice, kteří se dostali do nelehké životní situace - jsou vážně nemocní, pečují o umírajícího nebo jim zemřel někdo blízký.

 

 

Virtuální vzpomínky(link is external)

Sdílejte vzpomínky na své blízké zemřelé. Cílem tohoto projektu domácího hospice Cesta domů není jen poskytnout novou možnost jak vzpomínat na zesnulé, ale i podpořit diskusi o smrti v naší společnosti, což může vést i k hledání smyslu klasických rituálů, jako je napříkad pohřeb, výroční setkávání, zádušní modlitby či bohoslužba, navštěvování hrobů i jiné vzpomínání. 

 

 

Mojesmrt.cz

Aplikace Mojesmrt.cz umožňuje sestavit si seznam posledních přání a motivuje lidi, aby včas mluvili o konci života. Je společným projektem Hospicového občanského sdružení Cesta domů a kreativní agentury Yinachi. Záštitu nad projektem převzala ombudsmanka Anna Šabatová a Česká společnost paliativní medicíny.

 

 

Dlouhá cesta

Spolek Dlouhá cesta vznikl v roce 2005 z iniciativy maminek, které chvíle spojené s úmrtím dítěte prožívaly společně. Jeho posláním je pomáhat rodičům, kterým zemřelo dítě v jakémkoli věku a z jakékoli příčiny. Pomoc je přístupná i všem ostatním členům rodiny.

 

 

Prázdná kolébka

Prázdná kolébka je projekt, který vznikl pod hlavičkou spolku Dlouhá cesta, které pomáhá vyrovnat se rodičům se ztrátou dítěte v.jakémkoliv věku a z jakékoliv příčiny. Jeho cílem je podpora a pomoc rodičům (ale.i blízkým příbuzným), kterým zemřelo miminko před porodem nebo krátce po.něm. Stránky mají být emocionální i praktickou podporou pro všechny rodiče, kteří tuto pomoc potřebují a také inspirací i pro lékaře a ostatní zdravotníky. Odbornými garanty projektu sou phDr. Ilona Špaňhelová, Mgr. Zuzana Hrušková a Mgr. Kateřina Ratislavová, PhD.

 

 

Poradna Vigvam

Každý někdy v životě někoho ztratí. Odchodem, rozlukou či smrtí. Každý má právo na plnou podporu a pochopení v tuto a ve všech dalších chvílích, které přijdou. Ani děti nejsou výjimkou, naopak potřebují proaktivní péči, samy si o ni jinak třeba nikdy neřeknou. Rodiče toho mívají nad hlavu, ale děti i tak potřebují cítit lásku a porozumění. Potřebují pochopit, co se děje. Potřebují, aby někdo odpověděl na jejich palčivé otázky. Potřebují bezpečnou náruč pro pláč. Každá ztráta potřebuje ošetřit a pofoukat, aby bolela s časem méně a méně. Umíme rodičům poradit, jak se v situaci zorientovat a přijmout ji. Aby pochopili, co jejich děti prožívají a jak to vnímají. Aby se na své děti dokázali naladit a sami porozuměli jejich potřebám.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím