Poradna pro pozůstalé

Posláním poradny je poskytovat psychosociální podporu a pomoc pozůstalým po úmrtí blízké osoby.

Poradna je určena nejen našim klientům a jejich rodinám, ale i dalším zájemcům z řad veřejnosti, kteří si prošli ztrátou někoho blízkého.

Nabízíme:

  • bezpečné prostředí, prostor a čas pro vyjádření pocitů spojených se zármutkem
  • pomoc v přijetí ztráty a hledání odpovědí
  • respekt k individuálnímu prožívání spojenému s truchlením
  • informace, co vše je potřeba vyřídit po úmrtí blízké osoby
  • pravidelná setkávání svépomocné skupiny pozůstalých

 

Konzultační hodiny:

Po telefonické či emailové domluvě možné setkání i mimo konzultační hodiny.

Tel.: 739 341 087 (prosím, volejte mezi 8 a 15 hodinou)

E-mail: socialni.sluzby(a)kleofas.cz

 

Odborný garant služby:
Mgr. Irena Kalná
- kvalifikovaný Poradce pro pozůstalé

 

Další pracovníci poradny:
Mgr. Lenka Řeřichová                Mgr. Blanka Nová 
- poradce pro pozůstalé             - pastorační asistent

       

 

PhDr. Tereza Maříková                Mgr. Vendula Přibylová
- psycholog                                   - psycholog

 

Službu poskytujeme zdarma.

Chcete sdílet své zkušenosti, starosti, radosti i obavy? Potřebujete s čímkoli pomoci, vyslechnout nebo podpořit?
Jsme tu pro Vás!

kontaktní místo hospice v Třeboni i v Jindřichově Hradci

více informací nebo individuální schůzka:
tel.: 739 341 087  nebo socialni.sluzby(a)kleofas.cz

Pořádáme také setkávání, kdy si s námi odpočinete od každodenních starostí a můžete se podělit o své zkušenosti.

O aktuálních termínech setkání od září 2019 Vás budeme informovat.
 

 

TAKÉ DOPORUČUJEME:

Portál umírání.cz

Informační, poradenský a diskusní web provozovaný domácím hospicem Cesta domů, jehož smyslem je sdílet zkušenosti zdravotníků, sociálních pracovníků, psychoterapeutů a duchovních s dalšími lidmi v celé republice, kteří se dostali do nelehké životní situace - jsou vážně nemocní, pečují o umírajícího nebo jim zemřel někdo blízký.

 

 

Virtuální vzpomínky(link is external)

Sdílejte vzpomínky na své blízké zemřelé. Cílem tohoto projektu domácího hospice Cesta domů není jen poskytnout novou možnost jak vzpomínat na zesnulé, ale i podpořit diskusi o smrti v naší společnosti, což může vést i k hledání smyslu klasických rituálů, jako je napříkad pohřeb, výroční setkávání, zádušní modlitby či bohoslužba, navštěvování hrobů i jiné vzpomínání. 

 

 

Mojesmrt.cz

Aplikace Mojesmrt.cz umožňuje sestavit si seznam posledních přání a motivuje lidi, aby včas mluvili o konci života. Je společným projektem Hospicového občanského sdružení Cesta domů a kreativní agentury Yinachi. Záštitu nad projektem převzala ombudsmanka Anna Šabatová a Česká společnost paliativní medicíny.

 

 

Dlouhá cesta

Spolek Dlouhá cesta vznikl v roce 2005 z iniciativy maminek, které chvíle spojené s úmrtím dítěte prožívaly společně. Jeho posláním je pomáhat rodičům, kterým zemřelo dítě v jakémkoli věku a z jakékoli příčiny. Pomoc je přístupná i všem ostatním členům rodiny.

 

 

Prázdná kolébka

Prázdná kolébka je projekt, který vznikl pod hlavičkou spolku Dlouhá cesta, které pomáhá vyrovnat se rodičům se ztrátou dítěte v.jakémkoliv věku a z jakékoliv příčiny. Jeho cílem je podpora a pomoc rodičům (ale.i blízkým příbuzným), kterým zemřelo miminko před porodem nebo krátce po.něm. Stránky mají být emocionální i praktickou podporou pro všechny rodiče, kteří tuto pomoc potřebují a také inspirací i pro lékaře a ostatní zdravotníky. Odbornými garanty projektu sou phDr. Ilona Špaňhelová, Mgr. Zuzana Hrušková a Mgr. Kateřina Ratislavová, PhD.

 

 

Poradna Vigvam

Každý někdy v životě někoho ztratí. Odchodem, rozlukou či smrtí. Každý má právo na plnou podporu a pochopení v tuto a ve všech dalších chvílích, které přijdou. Ani děti nejsou výjimkou, naopak potřebují proaktivní péči, samy si o ni jinak třeba nikdy neřeknou. Rodiče toho mívají nad hlavu, ale děti i tak potřebují cítit lásku a porozumění. Potřebují pochopit, co se děje. Potřebují, aby někdo odpověděl na jejich palčivé otázky. Potřebují bezpečnou náruč pro pláč. Každá ztráta potřebuje ošetřit a pofoukat, aby bolela s časem méně a méně. Umíme rodičům poradit, jak se v situaci zorientovat a přijmout ji. Aby pochopili, co jejich děti prožívají a jak to vnímají. Aby se na své děti dokázali naladit a sami porozuměli jejich potřebám.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím